Autumn

Autumn has come and the new academic year has come. These are the last 6 months of our project.

Życzenia wielkanocne

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy
wszystkim naszym partnerom, przyjaciołom,
i współpracownikom,
wszystkiego co najlepsze i najprzyjemniejsze,
zdrowia, rodzinnej atmosfery, szczęścia osobistego i zawodowego.

Obrazek z tekstem: Wishing you a happy, peaceful & healthy Easter

Spotkanie organizacyjne i szkolenie kaskadowe, Kielce 10 I 2020

W dniu 10 stycznia 2020 r. w Kielcach odbyło się spotkanie organizacyjne połączone ze szkoleniem kaskadowym dla badaczy, nauczycieli i kadry (stopień 1)

Wygłoszone zostały również wykłady tematyczne na temat totalitaryzmów oraz metodologii badań socjologicznych.

Szczegóły w załącznikach.

pdf
Program spotkania oraz szkolenia kaskadowego
Prezentacja projektu - dr E. MACH
pdf
Wprowadzenie do metodologii badań socjologicznych - dr hab. P. KUBICKI, prof. UJ

Prezentacja posteru "shareEU" na międzynarodowej konferencji

Prezentacja posteru

W dniach 24-25 października 2019 r. na międzynarodowej konferencji "Europa nacjonalistów. Nacjonalizmy europejskie w perspektywie historycznej i porównawczej" został zaprezentowany poster projektu "shareEU"

Podczas międzynarodowej konferencji naukowej "Europa nacjonalistów. Nacjonalizmy europejskie w perspektywie historycznej i porównawczej" został zaprezentowany plakat naukowy projektu shareEU "Kształtowanie obywatelstwa europejskiego w społeczeństwach post-totalitarnych. Refleksja po 15 latach od rozszerzenia Unii Europejskiej".

Streszczenie plakatu umieszczone zostało w wydrukowanych materiałach konferencyjnych. Miedzyanrodowa konferencja z udziałem dużej liczby uczestników była okazją do zaprezentowania projektu szerszej grupie odbiorców.

POSTER shareEU

Spotkanie projektowe, Kraków 17-18 X 2019

W dniach 17-18 października 2019 r. odbyło się w Krakowie spotkanie projektowe dla projektu shareEU.

W dniach 17-18 października 2019 r. odbyło się w Krakowie spotkanie projektowe dla Projektu "shareEU" pt. "Shaping of the European citizenship in the post-totalitarian societies. Reflections after 15 years of the EU enlargement" finansowego z Programu Europa dla Obywateli, komponent 1: Pamięć o przeszłości Europy. (Numer projketu: 609162-CITIZ-1-2019-1-PL-CITIZ-REMEM).

Miejscem spotkania był Instytut Europeistyki UJ.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele z partnerskich instytucji:
Uniwersytet Jagielloński (PL), Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici (SK), Università degli Studi dell'Aquila (IT), Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach (PL), Powiat Kielecki (PL).

Spotkanie prowdziła koordynatorka projektu dr Elżbieta Mach.

jpg
Spotkanie projektowe w Krakowie