Call for Papers - shareEU Conference

Zaproszenie na międzynarodową konferencję naukową

poster

Zakład Polityki i Kultury Krajów Śródziemnomorskich

Instytutu Europeistyki UJ

zaprasza na

międzynarodową konferencję naukową pt.

„Kształtowanie obywatelstwa europejskiego w społeczeństwach posttotalitarnych.
Refleksje po 15 latach od rozszerzenia Unii Europejskiej”

Kraków, 22 stycznia 2021 r.

Konferencja jest rezultatem projektu realizowanego w Instytucie Europeistyki, w ramach programu Europa dla Obywateli (Shaping of the European citizenship in the post-totalitarian societies. Reflections after 15 years of EU enlargement - SHARE EU 609162-CITIZ-1-2019-1-PL-CITIZ-REMEM).

Konferencja będzie poświęcona przemianom jakie zachodziły w Europie w kontekście:

• Przejścia od systemów niedemokratycznych (totalitarnych i autorytarnych) do demokracji
  • Kształtowania społeczeństwa obywatelskiego w społeczeństwach  posttotalitarnych
  • Przemianom jakie zachodziły w Europie Środkowo-Wschodniej przed i po rozszerzeniu w 2004 r., ze szczególnym uwzględnieniem kwestii tożsamości narodowej i europejskiej
  • Pamięci totalitaryzmów w państwach posttotalitarnych (perspektywa porównawcza).

Konferencja będzie zorganizowana w trzech sesjach panelowych:

• poranna sesja w języku polskim (9.00-11.00)
  • przedpołudniowa sesja w języku angielskim (11.00-13.00)
  • popołudniowe seminarium dla studentów i doktorantów (13.00-15.00)

Z uwagi na czas pandemii Covid-19, konferencja odbędzie się w formie on-line na platformie Microsoft Teams.

Planowane jest opublikowanie najciekawszych referatów w czasopiśmie WSMiP UJ Politeja.

Program wydarzenia zakłada kilkuosobowe panele, podczas których prelegenci będą mieli możliwość zaprezentować 15-minutowe wystąpienia, będące punktem wyjścia do dyskusji.

Żywiąc nadzieję, że zechcą Państwo wziąć udział w tym wydarzeniu naukowym, prosimy uprzejmie o potwierdzenie udziału i przesłanie propozycji tematu wystąpienia wraz z wypełnioną ankietą do dnia 15 stycznia 2021 r. na adres mailowy sekretarza konferencji: malgorzata.fijal@doctoral.uj.edu.pl.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/389846362307148

W imieniu komitetu naukowego i organizacyjnego
dr Elżbieta Mach i dr hab. Joanna Sondel-Cedarmas, prof.UJ

Call for Papers_PL
docx
Karta Zgłoszeniowa na konferencję_PL
Call for Papers_EN
docx
Application Form_EN

Merry Christmas and Happy New Year!

kartka z życzeniami

Autumn

Autumn has come and the new academic year has come. These are the last 6 months of our project.

Życzenia wielkanocne

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy
wszystkim naszym partnerom, przyjaciołom,
i współpracownikom,
wszystkiego co najlepsze i najprzyjemniejsze,
zdrowia, rodzinnej atmosfery, szczęścia osobistego i zawodowego.

Obrazek z tekstem: Wishing you a happy, peaceful & healthy Easter

Spotkanie organizacyjne i szkolenie kaskadowe, Kielce 10 I 2020

W dniu 10 stycznia 2020 r. w Kielcach odbyło się spotkanie organizacyjne połączone ze szkoleniem kaskadowym dla badaczy, nauczycieli i kadry (stopień 1)

Wygłoszone zostały również wykłady tematyczne na temat totalitaryzmów oraz metodologii badań socjologicznych.

Szczegóły w załącznikach.

pdf
Program spotkania oraz szkolenia kaskadowego
Prezentacja projektu - dr E. MACH
pdf
Wprowadzenie do metodologii badań socjologicznych - dr hab. P. KUBICKI, prof. UJ

Prezentacja posteru "shareEU" na międzynarodowej konferencji

W dniach 24-25 października 2019 r. na międzynarodowej konferencji "Europa nacjonalistów. Nacjonalizmy europejskie w perspektywie historycznej i porównawczej" został zaprezentowany poster projektu "shareEU"

Podczas międzynarodowej konferencji naukowej "Europa nacjonalistów. Nacjonalizmy europejskie w perspektywie historycznej i porównawczej" został zaprezentowany plakat naukowy projektu shareEU "Kształtowanie obywatelstwa europejskiego w społeczeństwach post-totalitarnych. Refleksja po 15 latach od rozszerzenia Unii Europejskiej".

Streszczenie plakatu umieszczone zostało w wydrukowanych materiałach konferencyjnych. Miedzyanrodowa konferencja z udziałem dużej liczby uczestników była okazją do zaprezentowania projektu szerszej grupie odbiorców.

POSTER shareEU

Spotkanie projektowe, Kraków 17-18 X 2019

W dniach 17-18 października 2019 r. odbyło się w Krakowie spotkanie projektowe dla projektu shareEU.

W dniach 17-18 października 2019 r. odbyło się w Krakowie spotkanie projektowe dla Projektu "shareEU" pt. "Shaping of the European citizenship in the post-totalitarian societies. Reflections after 15 years of the EU enlargement" finansowego z Programu Europa dla Obywateli, komponent 1: Pamięć o przeszłości Europy. (Numer projketu: 609162-CITIZ-1-2019-1-PL-CITIZ-REMEM).

Miejscem spotkania był Instytut Europeistyki UJ.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele z partnerskich instytucji:
Uniwersytet Jagielloński (PL), Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici (SK), Università degli Studi dell'Aquila (IT), Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach (PL), Powiat Kielecki (PL).

Spotkanie prowdziła koordynatorka projektu dr Elżbieta Mach.

jpg
Spotkanie projektowe w Krakowie